Wesse ja Borg ühine Showroom Tallinnas, Telliskivi 51B (märts 2020 kuni juuni 2022).

Lubage tutvustada - Wesse ja Borg on nüüd ühe katuse all. Meie jaoks on mööbel ruumi hing – seepärast panustame kvaliteeti ja loome esemeid, mis kestavad põlvest põlve, omavad iseloomu ja on oma peremehele kindlaks kaaslaseks (Borg). 

Borgi asutaja Mart Jõhvikas kasvas üles mööblitootjate perekonnas. Käbi ei kukkunud kännust kaugele ja ka Mardi elus on mööblidisain ja töömeisterlikkus kesksel kohal. Kõik meie meeskonnaliikmed usuvad, et millegi unikaalse ja püsiva loomiseks on vaja pöörata tähelepanu detailidele ja esteetikale. Iga eseme loomeprotsess on alati väga hoolikalt läbi mõeldud.

Meie Wesses omakorda usume, et kaasaaegsed ning funktsionaalsed tooted võimaldavad üles ehitada turvalise, unikaalse ja palju rõõmu pakkuva elukeskkonna. Usume Eesti disaini ja ettevõtluse jätkusuutlikkusse ning näeme sellel kohta nii Skandinaavias kui ka mujal Euroopas.

Ja siis loomulikult see hoone. Mittemidagiütlevast, betoonplankudega varjatud laohoonest on saanud Tallinna tõeline arhitekruuipärl - meisterlik renoveerimine tõi välja selle võluva ehitise tõelise olemuse ning meie soov on, et ka Teie seda kogeksite. Tulge meile külla ning Teil avaneb võimalus nautida stiilipuhast arhitekuuri ning maitsekat sisekujundust, kus kandev roll on erinevate materjalide oskuslikul kombineerimisel - moodne ning tänapäevane lihvitud betoonpõrand kasvab üles tellisseinteks, mis omakorda toetab võimsaid ning pilkupüüdvaid puitferme, mis tõusevad piisavalt kõrgele, et anda seesviibijaile avarust, õhku ning valgust. Kõik see kokku tähendab aga seda, et justkui ei tahakski siit lahkuda.

PROJEKTI INFO:

Erimööbli disain ning paigutus (sh. disainerite ala akna all):
Maria Kuusik, Liisi Kriis, Elde Siilbek (Wesse); 

Ümmargused söögi- ja kohvilaud: Suurem laud (diameetriga 110 cm), jalad pulbervärvitud metall, tasapind Caesarstone Montblanc 5043 (kvarts). Väiksem laud (diameetriga 70 cm), jalad pulbervärvitud metall, tasapind Caesarstone Vanilla Noir 5100 (kvarts). Mõlema laua disaini aurot Elde Siilbek (Wesse). Tegemist on Wesse omatoodetega ning laudade tasapinnad on üldjuhul valmistatud tootmisjääkidest - valikus üle 30 erineva Caesarstone presskivi.

Kasutatud materjalid: värvitud mööbliplaat (MDF), spoonitud mööbliplaat (saar ja tamm), Fenix Nano (sh. Fenix komposiit tasapin), metall, kvarts (Caesarstone), saare täispuit, Ameerika pähkel (sõrmjätkatud), kasepuit (suur söögilaud), klaas.

Töötasapinnad: Tumehall köök - Ameerika pähkel (Mass AS), 30 mm (sõrmjätkatud, viimistlus matt lakk); Klassikaline köök (roheline): seinaäärse osa tasapind - saar (Mass AS), 30 mm (pikk lamell, 
viimistlus: Osmo 3074 Graniithall, 2 kihti + Osmo TopOil 3058). Saar - kvarts (Caesarstone), 30 mm (Clamshell 4130, matt, servaprofiiliga Ogee). Klaasist vitriinustega köök - kvarts (Caesarstone), 30 mm (Excava 4046). Ratastel "Fenix" saar - Fenix komposiit (läbivärvitud), 0725. Suure söögilaua tasapind - spoon: Querkus Oak Vintage Hoboken, viimistlus: matt lakk. Disainerite ala töölaudade tasapind - Forbo mööblilinoleum, Dessin 4132, värv: ash (Floorin AS).

Toormaterjalid: Mass AS, AM Furnituur, Vivarec (Fenix Nano), Acrülam, Puumerkki

Tehnika:
Neff (N 90 ahi, VarioSteam® ja SLIDE&HIDE® funktsioonidega, B58VT68H0; N 70 integreeritav nõudepesumasin, S515T80X0E; N 70 integreeritav külmik/sügavkülmik, KI7863D30; N 90 integreeritud ventilatsiooniga induktsioonipliidiplaat, T58PS6BX0, sh. söefiltri komplekt Z8200X1 ning filter Z8500X0
Bosch (Serie | 8 integreeritav täisautomaatne kohvikeskus, CTL836EC6; Serie | 8 integreeritav mikrolaineahi, BFL834GC1).

Santehnika (valamud, segistid ning seebidosaator):
Franke (valamu Kubus KBK 160 Fraceram polaarvalge, 126.0335.714; segisti Pescara Semi-Pro 360 Matt Black, 115.0545.136; segisti Elegance Fragranite Onyx, 115.0296.807Villeroy & Boch (valamu Butler, 60cm, pealt paigaldatav, nupuga, keraamiline, Ebony, 632000S5).

Furnituurid:
Vauth-Sagel ja Blum;

Käepidemed ja nupud:
Beslag DesignFurnipart ja Viefe

Kaunistamiseks kasutatud aksessuaarid: 
TUUL kätepesuseep; UDUlinen lõikelaud ning erinevad linased käterätikud; Kaubamaja - Käärid Hay Kitchen, kokteilikusikas The Bars; IKEA - põll, korv, võrkkott, klaasist vaas, joogiklaasid; Strössel sisustus - House Doctor S-konks; VOH - seep ja seebialus; Zara Home - pesuhari, linane rätik, lauakate, keraamiline küünlajalg ning küünlad; Takara Nord - Hunterior taldrik Mango, portselanist kruus, vaas Stone, alus/kandik RiverstoneBoConcept - toolid Ottawa; Tobias&Ida - Cooee Design vaas Ball, kuivatatud lilled Golden Ball; Studio Nelk - eukalüpt, kipslilled.

Stilist:
Liis Taras;

Fotograaf: 
Katrin Uusoja;

Showroomi aadress (suletud): Telliskivi 51B, 10611, Tallinn.