Tobiase Kodud Tallinnas, Kadriorus.

Meil on heameel teatada, et Wesse valmistab R. Tobiase 11 näidiskorterite number 2 ning 22 kogu sisustuse, sh. mõlema korteri köögid ning garderoobid (lisaks ka ülejäänud eritellimusmööbel) - korterite sisekujunduslahenduste autor on sisearhitekt Tiina Kesküla.

Tobiase 7, 9 ja 11 kinnistu sihtotstarve on 5% ärimaa ja 95% elamumaa. Kinnistu piirneb lõunast R. Tobiase tänavaga ja idast J. Vilmsi tänavaga.

Kinnistule ehitatakse kolm eluhoonet, mis on ühendatud kahekorruselise maa-aluse parklaga. Parklasse sissesõit on planeeritud J. Vilmsi tänavalt. R.Tobiase tänava äärde on hooned planeeritud selgelt tajutavale ehitusjoonele, et luua korrastatud tänavasein. J. Vilmsi tänava poolne ehitusjoon on määratud J. Vilmsi tänava ääres asuvate ja säilitamist väärivate hoonete järgi. Monotoonsuse vältimiseks on hooned kavandatud liigendatult. Hoonete 5. ja 6. korrus on tugevasti liigendatud. Lisaks hoonete vahel olevale rekreatsioonialale võimaldab selline lahendus kasutada erinevatel kõrgustel katusepinda terrassidena.

Parkimine ja panipaigad on planeeritud turvalisuse kaalutlustel kinniste korrustena maa alla, et suurendada hoonetevahelise ruumi kvaliteeti. Selle arvelt on õuealale planeeritud rohkem haljastust. Parklate katused on plaanis haljastada ja sinna rajada kõnniteed ning esimese korruse korteritele terrassid, mänguväljak ja madalhaljastus.

Kolme maja eristamiseks on planeeritud iga maja viimistleda omanäolise fassaadiga.

Tobiase tn 11 hoone puhul on valdav heledat, valget värvi fassaaditellis. Tobiase tn 9 maja fassaadil on viimistluses kasutatud vasekarva keraamilisi plaate. Tobiase tn 7 puhul on fassaadil kasutatud punakaspruuni fassaaditellist. Materjalide valikul on lähtutud Kadrioru/Kesklinna piirkonda sobivate materjalidega.

Korterid jagunevad tubade poolest ühe- kuni viietoalisteks, enamikel on olemas rõdu või terrass. Paljudel esimese ja viienda korruse korteritel on terrassid.

Kortermajade arhitektuur ning perspektiivsed sisevaated:Müügi- ja lisainfo: www.astlanda.ee/tobiase/